Česká protipovodňová asociace
Czech Flood Protection Association
  • Česky
  • English

Vstup pro členy

jméno
příjmení
povodne.cz

Kontakt

Sídlo ČPPA:

Jeremiášova 870
155 00 Praha 5
 

Sídlo prezidenta ČPPA:

Ing. Jan Papež
Na Vyhlídce 1030/53
360 01 Karlovy Vary
tel.: +420 353 236 327
mobil: +420 602 415 448
janpapez@koordinace.cz

 

ONLINE povodňové stavy na řekách

Novinky

Odborníci se vzdělávali v protipovodňové ochraně

informacni_2

úterý 21. dubna 2009, výstaviště Veletrhy Brno, a.s.

Odborný seminář Protipovodňová ochrana staveb

Na brněnském výstavišti se tento týden sešli odborníci na protipovodňovou ochranu, aby si vyměnili své zkušenosti s bojem proti vodnímu živlu.

Expozice Ochrana před povodněmi Brno 2009, proto uspořádala dva semináře, které se zabývají povodňovou problematikou. „Vzdělávání je velmi důležitý nástroj pro prevenci a celkové zvládnutí povodňových rizik“, vysvětluje Ing. Jan Papež, prezident České protipovodňové asociace, která oba semináře pořádala.

První seminář s názvem Protipovodňová ochrana staveb navštívili hlavně projektoví inženýři a odborníci z řad vodohospodářů, kteří se tak dozvěděli informace o využívání digitálních povodňových plánů a legislativě povodňových orgánů. Další téma představil hlavní přednášející-pan Dr. Bernhard Fisher ze Spolkového úřadu pro stavebnictví a územní plánování v Bonnu, což je orgán Spolkového ministerstva dopravy, stavebnictví a pro rozvoj měst. Dr. Fisher se při své přednášce zaměřil na působení povodně na stavby, ochranu staveb před vnikající spodní vodou a vodou z kanalizace a dále stavební materiály a opatření. Problematiku stanovování záplavových území přednesl Filip Janda z Povodí Vltavy. Další přednáška seznámila účastníky s informačními zdroji v elektronické podobě, které lze využívat při projektování. Toto téma představil Michal Souček, zástupce plzeňského kraje a Ing. Irena Košková, zástupkyně Libereckého kraje.

Úterní seminář celkem navštívilo 74 odborníků, kteří na závěr dne shlédli ukázku protipovodňových opatření v bazénu u pavilónu Z. Celý seminář pořádala Česká protipovodňová asociace a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Seminář byl rovněž zařazen mezi oficiální akce českého předsednictví EU.

21.4.2009
brno male
Vytvořilo ANAWE